AnimeFans

Witamy na forum o M&A ^_^

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2006-05-13 22:45:27

Nevar

Otaku

8974974
Skąd: AnimeLand xD
Zarejestrowany: 2006-04-17
Posty: 306
Punktów :   
WWW

Ehrgeiz - pierwsze wrażenia

Kilka dni temu zagrałem w Ehrgeiz na PSX, włączałem konsolę z myślami mniej więcej brzmiącymi tak:

"gra z postaciami z FF7" "coś jak Tekken 3" "z recenzji z w tamtej gazecie wyglądało, że niezła"

Już sam fakt, że są w nim postacie z Final Fantasy przekonał mnie do tej gry, o której dowiedziałem się jakieś 2 lata temu, ale wtedy jeszcze nie wiedziałem skąd ją wziąć (wkrótce się dowiecie, a póki co - gg, jeśli ktoś chce).
A więc:

pierwsze odpalenie

Intro - grafika dosyć dobra i bardzo mi się podobało, jedyny minus - gdzie są postacie z FF ?
Menu - 4 okna:

1 - Coś jak główne menu w Tekkenie
2 - Brand New Quest - coś w stylu "przygoda", "zgodnie z fabułą"
3 - Mini-gry: Battle Runner, Battle Beach, Battle Panel, Infinity Battle
4 - Memory Card

Pierwsze włączyłem 2, co widzę ? przydługawy dialog dwóch archeologów, potem postać budzi się w pokoju, (i odtąd kieruje gracz) schodzi na dół, rozmawia i wychodzi, idzie do sklepu, kupuje broń (kupiłem miecz, hełm i zbroję - wszystko niezwykle tanie, a na początek 500 sztuk złota), dalej do jakiegoś domu, potem do jaskini - tam pełno komnat, w co drugiej potwory, na początku bardzo słabe. W końcu po kilku lokacjach postać zginęła i grę zaczynało się drugą postacią (tym razem kobietą), zaczynając tak jak pierwsza postać w pokoju.

To było ogromne zdziwienie, myślałem, że będzie to coś jak w Samurai Shodown - przechodzenie po mapie z walki do walki (ale walki z drugim zawodnikiem, nie potworami). A tutaj zdziwienie. Przyznam, że trochę zniechęciłem się w tej chwili, więc zresetowałem konsolę i tym razem..

ARCADE

To jest to, na co czekałem, walka w terenach "różnorodnych" (miejsca na które można wskoczyć/ lub takie na które można zeskoczyć), tryb special (u Clouda i Sepha jest to dobycie miecza, u Tify strzał Fire, Yuffie rzut shurikenem, Vincent strzał z pistoletu), sporo ciosów (póki co jeszcze nie wiem jak używać comb, ale już jakiś czas opanowałem tryb obrony) i wiele innych. Jedyna wada: krótkość.
Poza tym na samym końcu jest walka z potworem przy widoku napisów końcowych pod oknem walki i bez pasków energii (to było ogromne zdziwienie).

Postacie: 8 + Cloud, Tifa, Sephiroth + dodatkowe: Yuffie, Vincent, Zack + 2 z Brand New Quest

Najważniejsze (of course) jakie były dla mnie to: Cloud, Tifa and Sephiroth (yeah!), potem także Yuffie, Vincent i Zack.

Postacie do odkrycia itp:

Alternatywne kostiumy:
Trzymaj GÓRA kiedy wybierasz zawodnika w ARCADE MODE

Walcz jako Clair Andrews
Ukończ grę w ARCADE MODE za pomocą dowolnej panięki.

Walcz jako Yuffie Kisaragi
Ukończ grę w ARCADE MODE jako Cloud.

Walcz jako Vincent Valentine
Ukończ grę w ARCADE MODE jako Tifa.

Walcz jako Django
Ukończ grę w ARCADE MODE używając ośmiu zawodników

Walcz jako Zack
Ukończ grę w ARCADE MODE używając wszystkich postaci z FF VII

Wstawka z FF7
Skończ grę Sephirothem

Szybkie przejście gry
Ustaw w opcjach - walkę 1 rundową, z czasem Infinity i poziom Very Easy (dla tych, którzy nie mają wiele czasu   )

2 ostatnie tipsy by Nev

Polecam grę wszystkim fanom FF7, bijatyk i nie tylko


http://img402.imageshack.us/img402/2419/ichimaruginjp7.jpg ;]

Offline

#2 2006-05-14 09:54:53

Mirnar

Daimyo

Skąd: Gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie
Zarejestrowany: 2006-04-18
Posty: 393
Punktów :   

Re: Ehrgeiz - pierwsze wrażenia

"gra z postaciami z FF7" "coś jak Tekken 3" "z recenzji z w tamtej gazecie wyglądało, że niezła" brzmi zachęcająco, szkoda że nie mam PSX ;(

Offline

#3 2006-05-14 11:03:23

Nevar

Otaku

8974974
Skąd: AnimeLand xD
Zarejestrowany: 2006-04-17
Posty: 306
Punktów :   
WWW

Re: Ehrgeiz - pierwsze wrażenia

Od czego emulator ? 


http://img402.imageshack.us/img402/2419/ichimaruginjp7.jpg ;]

Offline

#4 2006-05-14 12:16:52

Mirnar

Daimyo

Skąd: Gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie
Zarejestrowany: 2006-04-18
Posty: 393
Punktów :   

Re: Ehrgeiz - pierwsze wrażenia

<wchodzi na google i szuka emulatora> no to szukam ^^

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl